Cadiz
Cadiz & Tarifa, Kuzey Afrika'nın köprüsü...
Malaga'ya gittiyseniz bu iki lokasyona mutlaka gitmelisiniz. Bu noktalara giderken meşhur Cebelitarık Boğazı'nı görüyorsunuz. Eğitim hayatında sürekli duyduğumuz meşhur Cebelitarık Boğazı...
Biz araba kiralayarak gittik. Malaga Cadiz arası 236 km, yaklaşık 2,5 saat sürüyor. Cadiz'e giderken Tarifa'ya da mutlaka uğranmalı, Tarifa Cadiz'den 40km öncedir. 

Cadiz, bir liman şehridir ve Avrupa'nın en eski şehirlerinden biridir. Şehir güzel plajları ve çılgın karnavallarıyla ünlüdür. Cadiz'e gitmişken denize girmeden olmaz. Santa Maria Del Mar Beach'te denize girebilirsiniz. Bu beach hem konumu hem de denizi meşhur plajlardan biridir. 

Eski şehri mutlaka gezmelisiniz. Plaza de Mina, Museo de Cadiz, Plaza de San Francisco ve San Francisco Kilisesi-Manastırı, Plaza de San Antonio, De La Catedral Nueva, Plaza De San Juan De Dios ve Old Town Hall'ı görmenizi öneririm.


Tarifa, Avrupa ve Afrika kıtasının birbirine en yakın olduğu noktadır. Yanınızda pasaportunuz varsa feribot ile Fas'a geçebiliyorsunuz. Pasaportlarımız yanımızda olmadığı için biz gidemememiştik ve çok üzüldük. Beyaz ve ince bir kuma sahip plajı olan Tarifa'da birçok aktivite yapabilirsiniz.

Sahilde göreceğiniz ofislerde bu aktiviteler için bilgi alıp katılabilirsiniz; denize botla açılıp yunusları görme, Fas'a tur, surf ve kite dersleri bunların başlıcalarıdır.
Çok fazla restaurant seçeneği olan Tarifa'da İspanyol, Fransız, Fas ve İtalyan lezzetlerini bulabilirsiniz.
Cadiz ve Tarifa gezisini yaparken Balcon de Europa diye bir yere de gittik. Burası kayalıkların üzerinde, harika manzarası olan şirin bir yer. Gezerken modern bir sahil kasabasının merkezindeymişsiniz hissiyatı veriyor. Buralara gitmişken uğramanızı öneririm. 


Balcon de Europe
Cadiz
DİĞER GÜNEY İSPANYA ŞEHİRLERİ