Cambridge
Bebek dostu gezi
Cambridge, en görülesi yer...
İngiltere'de aşık olduğum şehirlerin başında geliyor. Harika sokaklara, binalara ve tarihi havaya, yoğun öğrenci nüfusu eğlence katıyor. 

Cambridge'te yapılacak en güzel şey, sokaklarda kaybolun, daracık sokakları ve o sokaklardaki harika binaları seyredin. 

Haziran'da gitmeme rağmen inanılmaz bir yağmur vardı, şemsiye yetmedi. İngiltere'de bu meşhur yağmurlara hazırlıklı olmak lazım...

Cambridge'in olmazsa olmazı kanal gezisi, buna ”punting” diyorlar. Kalabalıksanız bir gondol kiralayabilirsiniz, 6 kişi biniliyor. Mutlaka pazarlık da yapın. Bu gezide yakışıklı kaptanlar size şehri ve gördüğünüz yerleri de anlatıyorlar. Siz punting yaparken çılgın gençler de enteresan kostüm ve gondollarla gezerken sizi eğlendiriyorlar. Gezerken ünlü okulları da görebilirsiniz. En ünlülerinden biri olan Kings College'ın önünde fotoğraf, olmazsa olmazlar arasında. Bazı okullara ücret karşılığında girebiliyorsunuz. Tabiki sadece gezmek için :)  İçlerinden seçim yapıp birkaç tanesine girebilirsiniz.

Eğer akşam kalacaksanız mutlaka pub'lara gidip vakit geçirin derim. Öğrenci çok olduğu için eğlenceli bir şehirdir Cambridge. Şehri yürüyerek gezebilirsiniz. 

King's College
Cambridge
River Cam
River Cam
DİĞER BÜYÜK BRİTANYA ŞEHİRLERİ