El hamra Sarayı
Bebek dostu gezi
Granada, Endülüs'ün kalbi...
Malaga'ya gelmişken mutlaka gitmenizi önereceğim bir şehir. Malaga'ya gelmeden de gidebileceğiniz bir lokasyon, ancak 2 günden fazla bir tatile çıktıysanız mutlaka Malaga ve Granada beraber planlanmalıdır. Biz araba kiraladığımız için Malaga'dan Granada'ya arabayla gittik. 125 km olup, yaklaşık 1,5 saatte vardık. Ancak uygun fiyatla otobüsle de gidebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın. 

Granada İspanya'nın ünlü ve turist alan şehirlerinden biridir. Yazın oldukça sıcak olan bu şehre turistler en çok Nisan-Kasım arasında gelmektedir. Şehir Endülüs Emevileri'nden kalan El Hamra Sarayı ile ünlüdür. Granada'ya gidip bu sarayı gezmezseniz çok şey kaybedersiniz. Gün batımını buradan izlemenizi tavsiye ederim. 


Granada’nın en büyük özelliği gerçek çingenelerin yaptığı Flamenco’dur. İspanya’da her şey, her yerden doğmuştur. Yani hangi şehre gitseniz paella o şehrindir, ya da hangi şehre gitseniz Flamenco o şehirde ilk yapılmıştır.

Ancak Granada’daki El Abaicin bölgesindeki flamenco şovları izlerseniz demek istediğimi anlayacaksınız. Yıllardır burada yaşayan çingeneler kendi evlerini sahneye çevirip, misafirlerini burada ağırlıyorlar. Barcelona ya da Madrid’teki gibi estetik Flamenco yerine daha doğal bir dans sergiliyorlar. Evler mağaradan bozma. Minibüsler sokaklara girmiyor, giremiyor. Gelip sizi kendi araçlarıyla alıyorlar. Çok ilginç bir deneyim. Eğer yolunuz Granada’ya düşerse 1 gecenizi bu aktiviteye ayırmanız lazım. Unutmadan; her ev maksimum 35-40 kişi alıyor…
El hamra Sarayı
El hamra Sarayı
Granada ile ilgili ipuçları.
Granada'da ne yapılır, neye dikkat edilir?
 • Granada'da ne yapılır? Granada'da ne yenir? Dikkat edilmesi gerekenler...
  • ​​​El hamra Sarayını ziyaret edin.
  • ​Tapas yiyin.
  • Sangria için.
  • Yazın çok sıcak olduğundan bahar aylarında tercih edin.
  • Flamenco iyi bir seçenek olabilir. Çingenelerin mağaralarını tercih edebilirsiniz.
  • ​Akşam yemeği için restaurantlar 20:00'den sonra açılmaktadır.
DİĞER GÜNEY İSPANYA ŞEHİRLERİ