KİM BUNLAR?
Çok uzun zamandır hayalini kurduğum ama bir türlü başlayamadığım seyahat siteme bugün itibarıyla bir anda gelen ilham perimle beraber başlıyorum. Bu başlangıç bana uzun zamandır içimde sönen heyecanı geri getirmeye yetti...
Bu site gezmeyi, ama gezmeden önce hummalı bir çalışma yapan, gezi sırasında da araştırmalara devam eden, o şehrin tarihini de arka planda düşünen, kurumsal hayattan ayrılmış ancak tekrar geri dönmeden önceki zamanını sitesine ve yapmak istediği şeylere ayırmak isteyen bir kişinindir.
Şimdiye kadarki gezilerim, hayat arkadaşım Lewom ve bazıları da çok sevdiğim dostlarımla yaptığım ve bence harika geçen seyahatlerdi.
Gittiğim lokasyonlarda 'bence', nerelere mutlaka gidilmeli, neler yenmeli ve şehirle ilgili tüyoların olduğunu hatırlatayım.
Çoğunlukla lokal insanların mekanları hakkında faydalı bilgiler vermeye çalışacağım. Her gezimiz öncesi, mutlaka ülke ve şehir tarihini, nerede kalmalı, ne yemeli, nereleri dolaşmalı gibi bilgileri okumaya çalışırız. Çoğunlukla turistik yerler yerine yerel insanların ve öğrencilerin takıldığı mekanları tercih ederiz. Bu yazılarımızda da paylaştığımız bilgiler çoğunlukla bunlar olacak.
Seyahat aşkım 2012 yılında başladı, blog yazma niyetim o zamanlar olmadığı için unuttuğum, atladığım şeyler olabilir. Eski gezilerimi gene de genel hatlarıyla paylaşmaya çalışacağım.