Oxford
Bebek dostu gezi
Oxford, Newton'ın Şehri...
Üniversitesi ve İngilizce kitaplarıyla meşhur güzel bir şehirdir Oxford. Cambridge ile birbirini anımsatsa da, ben Cambridge'i daha çok beğendim. İki şehir birbirleriyle rekabet etmeleriyle meşhur. Her sene iki üniversite arasında kürek yarışları yapılıyormuş.

Oxford Üniversitesi diye bir üniversite yok aslında, 38 “college”ın birleşmesidir. Burada da seçeceğiniz birkaç okulu gezebilirsiniz. Tur rehberinin bize anlattığı, Newton'ın Oxford'ta okurken Newton kanununu burada bulduğu. Hatta bu okul ve ağacın etrafında güvenlik bile var :)

“Chris Church”, Oxfor'dun meşhur kilisesidir. Nam-i diğer Harry Potter kilisesi. Harry Potter'ın bazı sahneleri bu kilisede çekilmiş. Çok zamanım olmadığı için giremedim ama girmek isterdim. 

Merkezde (Cornmarket) alışveriş mağazaları var. Öğrenci şehri olması da şehre ayrı bir renk katmaktadır. Gezilecek başka bir cadde de ”High Street”
Yiyecek ve içeceklerinizi alın ve River Thames'da keyifli bir piknik yapın. Bu sırada şansınız varsa kürek yarışlarını izleyebilirsiniz.

Alice Wonderland (harikalar diyarı) dükkanına uğrayıp kendinize ve sevdiklerinize ufak hediyelikler alabilirsiniz. Çok sevimli bir dükkan, uğramadan dönmeyin derim.

Windsor & Eton

İngiltere'ye gitmişken mutlaka gidin diyemem ancak ben Brighton'dan Oxford'a giderken tur uğradığı için gittim. Windsor ve Eton bir köprüyle birbirinden ayrılan şirin iki kasaba. 

Windsor Kalesi Kraliçe'nin özellikle yaz aylarında gelip kaldığı bir kale. Burada evler oldukça pahalıdır, çünkü buradan ev alınca Kraliçe'ye komşu oluyormuşsunuz:) Eğer gittiğinizde asker değişimine denk gelirseniz şanslısınız. Kale dışında herhangi bir şey yok yapılacak. Şirin sokaklarını dolaşabilirsiniz. 
Eton, ünlü kolejlerin olduğu bir yer. Buradaki okullar eğitimleriyle ünlüymüş. Çok pahalı olan bu okullar, iyi bir politikacı ve bilim insanı yetiştiriyormuş. 
River Thames
College
 1. Managing Director
 2. Managing Director
 3. Managing Director
 4. Managing Director
 5. Managing Director
 6. Managing Director
 7. Managing Director
 8. Managing Director
 9. Managing Director
 10. Managing Director
 11. Managing Director
 12. Managing Director
 13. Managing Director
 14. Managing Director
 15. Managing Director
 16. Managing Director
 17. Managing Director
 18. Managing Director
 19. newton
DİĞER BÜYÜK BRİTANYA ŞEHİRLERİ