Plaza Del Espana
Bebek dostu gezi
Sevilla, Güney İspanya'nın tarihi.
Granada'ya gitmişken bir çılgınlık yapıp Sevilla'ya da gidelim dedik. Granada'da El Hamra Sarayı'nı gezdikten sonra çok fazla yapılacak birşey olmaması bizi Sevilla'ya yöneltti.
Arabayla yaptığımız yolculuk yaklaşık 2,5 saat sürdü. Yol 250 km.
Sevilla Endülüs Özerk bölgesinin en büyük şehridir. Bir liman kenti olan şehir sıcak bir iklime sahip olduğu için yılın her ayında ziyaret edilebilir. Yazları çok sıcak olduğu için ilkbahar ya da sonbaharda gitmek daha keyifli olacaktır. 

Konaklama için uygun bölgeler Santa Cruz ve El Arenal'dır. Bu iki bölge hem şehrin merkezinde hem de tarihi bölgeler olması sebebiyle ulaşım sorunu da yaşamazsınız.
Merkezi büyük olmadığı için her yeri yürüyerek gezebilirsiniz.
Gezilecek yerlerin başında Sevilla Katedrali gelmektedir. Yapıldığında cami olan bu kilise gotik tarza çevrilmiştir. Dünyanın üçüncü büyük kilisesidir. Kristof Kolomb'un mezarı da burada bulunmaktadır. Katedralin en tepesine çıkıp Sevilla'ya kuşbakışı bakmak oldukça keyiflidir. 

Torro Del Oro ve Plaza Del Espana Sevilla'da görülmesi gereken diğer önemli yerlerdir. 13.yüzyılda yapılmış gözetleme kulesi olan Torro Del Oro "Altın Kule" anlamına gelmektedir.Sevilla'nın en önemli merkezlerinden biri olan Plaza Del Espana, İslam-Hristiyan karışımı bir mimariye sahiptir. Bu yapı yakın tarihte birçok önemli filme ev sahipliği yapmıştır; Star Wars ve Arabistanlı Lawrance filmleri burada çekilmiştir.


Ne yemeliyim diye sorarsanız İspanya'nın vazgeçilmezi tapaslarını Sevilla'da da denemelisiniz. Restaurant olarak "La Huerto" ve "Duo Tapas'ı" önerebilirim. Tapaslarınızı yerken yanında soğuk Sangrianızı yudumlayarak keyfinizi bu güzel şehirde çıkarabilirsiniz. 


Sevilla'da bir de güzel bir eğlence parkı var. Zaman ayırmak isterseniz öneririm. Adı Isla Magica. Detaylı bilgi için tıklayın.

Güney İspanya, Flamenco'nun doğduğu şehir olarak bilinmesi sebebiyle bu şehirde Falmenco'ya gidin derim. Çoğu barda bu harika şovu izleyebilirsiniz.


Son olarak her yeri yürüyerek dolaşın ve dar sokaklarda kaybolun. Bir şehri gezmenin ve tanımanın en keyifli ve güzel yolu budur. Eminim bu sokaklarda süper fotoğraflar çekeceksiniz.

Sevilla ile ilgili ipuçları.
Sevilla'da ne yapılır, neye dikkat edilir?
Sevilla'da ne yapılır? Sevilla'da ne yenir? Dikkat edilmesi gerekenler...
  • ​​​Plaza Del Espana
  • Sevilla Katedrali
  • "Seviya" olarak telafuz edilir
  • ​Tapas yiyin.
  • Sangria için.
  • Yazın çok sıcak olduğundan bahar aylarında tercih edin.
  • Flamenco iyi bir seçenek olabilir.
  • ​Konaklama için Santa Cruz veya El Arenal bölgelerini tercih edin.
  • ​Akşam yemeği için restaurantlar 20:00'den sonra açılmaktadır.
Metropol Parasol
DİĞER GÜNEY İSPANYA ŞEHİRLERİ